Spotkanie z p. Andrzejem Kowalem
Spotkanie z p. Andrzejem Kowalem
Dodany dnia6 maja 2016 |przez admin

31 marca 2014 r. Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Leżajsku rozpoczęła cykl spotkań edukacyjnych pod hasłem „Znani, ważni i poważani opowiadają o…”. Nadrzędnym celem tego przedsięwzięcia jest przybliżenie młodym ludziom sylwetek osób, które odniosły sukces w różnych dziedzinach (nauka, sztuka, sport, polityka).

W trakcie inauguracyjnego spotkania grupy uczniów z kilku leżajskich placówek oświatowych („dwójkę” reprezentowali członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego – opiekun p. Teresa Dydacka-Jarek) miały sposobność poznania trenera drużyny siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów (Mistrza Polski w sezonach 2011/2012 i 2012/2013) p. Andrzeja Kowala – absolwenta Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku – i trzech zawodników mistrzowskiego zespołu: p. Oliega Achrema, p. Grzegorza Kosoka, p. Piotra Nowakowskiego. Znamienici goście opowiedzieli zebranym o swych osiągnięciach, zwrócili uwagę na to, jak ważną rolę w dążeniu do sukcesu odgrywa nauka, praca i wytrwałość, scharakteryzowali swe zainteresowania i sposoby spędzania wolnego czasu.

Artykuł o p. Andrzeju Kowalu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Kowal