Stroje ludowe Podkarpacia
Stroje ludowe Podkarpacia
Dodany dnia9 maja 2016 |przez admin

W maju 2011 roku uczniowie leżajskiej „dwójki” (klasy 3b, 5b) wykonali kolejną dwujęzyczną stronę internetową (w języku polskim i w języku angielskim) korespondującą z tematyką projektu „Poznawanie dziedzictwa kulturowego oczyma naszych europejskich partnerów w interaktywnym świecie” (“Exploring our culture through the eyes of our European partners in the interactive world”). Jest ona poświęcona tradycyjnym strojom Lasowiaków i Rzeszowiaków – grup etnograficznych zamieszkujących północną część Podkarpacia (www.rzeszowskie_lasowiackie_stroje.republika.pl).

Witrynę opracowano na bazie piśmiennictwa naukowego oraz materiałów własnych (fotografie, filmy, notatki) sporządzonych głównie podczas warsztatów edukacyjnych w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.