Sukces naszych solistek w Konkursie Piosenki Rosyjskiej
Sukces naszych solistek w Konkursie Piosenki Rosyjskiej
Dodany dnia3 kwietnia 2018 |przez admin

          23 marca 2018 r. odbyła się w Zespole Szkół Sportowych w Rzeszowie  IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej. Do konkursu zgłosili się uczniowie ze szkół  podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Dębicy, Ropczyc, Lubaczowa, Krosna, Błażowej, Głogowa Małopolskiego, Rzeszowa i Leżajska. 
            W skład Jury weszli: Aleksandr Minin – Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie – przewodniczący;        Laila Arifulina – tancerz i choreograf, absolwentka Szkoły Baletowej przy Teatrze Balszoj w Moskwie,
dr hab. Artur Czapiga – dyrektor Instytutu Filologii Rosyjskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim; dr Maria Kossakowska-Maras – pracownik naukowy w Instytucie Filologii Rosyjskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim; Adrianna Sawa – muzyk, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 oraz w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie;
Klaudia Długosz – przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Sportowych w Rzeszowie.

            Patronat Honorowy objęli Konsul Generalny FR
w Krakowie, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Stowarzyszenie Współpracy Polska -Wschód ,Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, zaś patronat medialny objęły Telewizja Polska oddział w Rzeszowie oraz Polskie Radio Rzeszów.
            Celem Konkursu było zainteresowanie kulturą rosyjską, popularyzacja piosenki rosyjskiej, doskonalenie umiejętności wokalnych i scenicznych, podnoszenie kultury żywego słowa, zachęcenie do prezentacji swoich umiejętności wokalnych, a także  integracja młodzieży województwa podkarpackiego. W Konkursie wzięli udział soliści, duety i zespoły ze szkół  podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego.

            Naszą szkołę reprezentowali: Jagoda Łuszczak uczennica klasy II C i Katarzyna Działo z klasy III C, Wiktoria Bucior i Weronika Kuczek uczennice klasy 3B. Występy naszych uczennic  zostały wysoko ocenione przez Jury – Weronika zajęła III miejsce a Wiktoria I w kategorii soliści. Wiktoria otrzymała rówież specjalną nagrodę Konsula Generalnego FR za świetną wymowę i bezbłedność.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a laureaci- nagrody rzeczowe.

Do konkursu uczennice przygotowały Aleksandra Zdulska, Jolanta Goch i Barbara Kuczek.

                                                                       autor:Aleksandra Zdulska