SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW NA FESTIWALU JĘZYKA ROSYJSKIEGO
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW NA FESTIWALU JĘZYKA ROSYJSKIEGO
Dodany dnia9 marca 2018 |przez admin

23 lutego 2018 r. siedemnaścioro uczniów drugich i trzecich klas gimnazjalnych naszej szkoły wzięło udział w organizowanym po raz drugi przez Filologię Rosyjską Uniwersytetu Rzeszowskiego Festiwalu Języka Rosyjskiego.

Podstawowym celem Festiwalu jest propagowanie kultury rosyjskiej oraz języka rosyjskiego wśród młodzieży szkolnej województwa podkarpackiego. Młodzież dopisała – przyjechało blisko 100 uczniów wraz ze swoimi nauczycielami. W części oficjalnej uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wykładów zaproszonych gości oraz referatu w języku rosyjskim ‚Dania kuchni rosyjskiej’. Po teorii nastąpiła najprzyjemniejsza część a mianowicie degustacja potraw kuchni rosyjskiej. Bliny z kawiorem, sałatka rosyjska, kanapki z łososiem i inne pyszności bardzo wszystkim smakowały. Po degustacji przyszła pora na rywalizację w konkursach. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o   współczesnej Rosji w języku polskim oraz konkursie leksykalno- gramatycznym po rosyjsku. Konkurencja była ogromna, tym bardziej cieszy fakt, iż w konkursie leksykalno- gramatycznym zwyciężyli nasi uczniowie:

I miejsce – Filip Hajder kl. II c

II miejsce – Joanna Marzęciak kl. III d

III miejsce – Karolina Naróg kl. III d

Zwycięzcy uczniowie otrzymali z rąk organizatorów oraz Konsula Rosji dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników w podziękowaniu za udział w konkursie również otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książki wydawnictw rosyjskich, które umożliwią kształtowanie umiejętności czytania i rozumienia tekstu czytanego. Nauczycielki języka rosyjskiego pani Aleksandra Zdulska i pani Jolanta Goch otrzymały podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursów .Uczniowie reprezentujący naszą szkołę na Festiwalu Języka Rosyjskiego to: Patryk Chabrowski, Bartłomiej Dudziński, Wiktor Kuczek, Wiktoria Wolska (kl. 2b ), Wojciech Konior  (2 a ), Katarzyna Długosz, Wiktoria Piotrowicz, Filip Hajder, Mateusz Wiech, Martyna Śliwa  (kl.2 c ), Agnieszka Męczyńska (kl. 2e) , Aleksandra Szot, Mateusz Zawadka, Paulina Siłko, Joanna Marzęciak, Karolina Naróg, Milena Sulikowska( kl.3 d). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz wspaniałej przygody z językiem rosyjskim .Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, dodatkowo poświęcony czas na naukę języka rosyjskiego oraz     za udział w Festiwalu. Zapraszamy w przyszłym roku!

                                                                                                              Jolanta Goch