Sukcesy naszych uczniów w Konkursie „Ryzyk – Fizyk”
Sukcesy naszych uczniów w Konkursie „Ryzyk – Fizyk”
Dodany dnia15 czerwca 2018 |przez Jerzy Świta

Dnia 29 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Międzypowiatowym Konkursie „Ryzyk – Fizyk” zorganizowanym przez nauczycieli fizyki z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku. Konkurs składał się z kilku kategorii.

W kategorii  – „Leżajski Mistrz Fizyki” test kwalifikujący do najlepszej dziesiątki i drugiego etapu z sukcesem napisało trzech z naszych pięciu uczniów: Jakub Biskup (3d), Mikołaj Buba (2d) oraz Krystian Sitarz (3c).
Część druga rozgrywała się na zasadzie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.  Pierwsze miejsce i tytuł Leżajskiego Mistrza Fizyki wywalczył Jakub Biskup, zaś Mikołaj Buba (drugoklasista) zajął trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy.

W kategorii – „Leżajski Mistrz Eksperymentu” uczniowie Wojciech Kosior (2a) i Paweł Gałusza (2a) oraz Jakub Biskup (3d) zaprezentowali  przygotowane przez siebie doświadczenia. Konkurencja była ogromna, walczyli gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i mimo ciekawej prezentacji chłopakom nie udało znaleźć się w nagrodzonej trójce. Nie mniej gratulujemy pomysłów i życzymy sukcesu w kolejnych edycjach konkursu.

 

Gabriela Ćwiek