SUKCESY UCZNIÓW W PRZEDMIOTOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM
SUKCESY UCZNIÓW W PRZEDMIOTOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM
Dodany dnia17 czerwca 2022 |przez Bernadetta Stawarz

Organizowane przez Kuratorium Oświaty Konkursy przedmiotowe, co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych.

Składają się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Sprzyjają pogłębianiu wiedzy, rozwijają zainteresowania i twórcze myślenie. Osiągnięcie sukcesu wymaga talentu oraz systematyczności w rozwiązywaniu trudnych zadań. Część wymagań konkursowych wykracza poza podstawę programową dla szkoły podstawowej. Konkursy te otwierają drzwi do przyszłości – zdobycie tytułu laureata daje pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej przez ucznia szkoły ponadpodstawowej oraz zwalnia z egzaminu ósmoklasisty z matematyki.

 

 

W bieżącym roku szkolnym w gronie ponad 130 uczniów z województwa podkarpackiego w finale znalazło się dwóch utalentowanych uczniów naszej szkoły: Bartłomiej Gondek z kl.8b, który uzyskał tytuł laureata (osiągając drugi z najwyższych wyników) oraz Antoni Bzdoń z kl. 8c zdobywając tytuł finalisty.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.

 

Gabriela Ćwiek