Sukcesy w konkursie kuratoryjnym 2013
Sukcesy w konkursie kuratoryjnym 2013
Dodany dnia16 sierpnia 2017 |przez admin

Uczennica z leżajskiej „dwójki” najlepsza na Podkarpaciu

Alicja Karasińska – uczennica klasy VI c Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku osiągnęła ogromny sukces  w Konkursie z Języka Polskiego organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

Konkurs składał się z trzech etapów i wzięło w nim udział kilka tysięcy uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego. Do etapu wojewódzkiego, który odbył się 26 stycznia, zakwalifikowało się troje uczniów z  leżajskiej „dwójki”.

Najbogatszą wiedzą i umiejętnościami polonistycznymi spośród wszystkich uczestników konkursu wykazała się Alicja Karasińska. Uzyskała najwyższą ilość punktów i tym samym I miejsce oraz tytuł laureata. Jest to największe osiągnięcie   w historii szkoły w zakresie uczestnictwa uczniów w konkursach kuratoryjnych.

Zwyciężczyni – prywatnie pasjonatka książek, fascynuje się literaturą fantasy. Sama próbuje swoich sił  w pisaniu opowiadań z tego gatunku literackiego, ale obecnie są to utwory pisane do tzw. szuflady. 

W wolnych chwilach rysuje bądź uprawia sport.      

Wojewódzka Komisja Konkursowa przyznała również tytuły finalisty 66 uczniom z całego Podkarpacia. Wśród nich znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku: Sylwia Sanakiewicz (kl.  VIb) oraz Kajetan Walawski (kl. VIb).   

Wyróżnieni uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego p. Marzeny Orzelskiej – Witkowskiej.