Sukcesy w konkursie kuratoryjnym 2014
Sukcesy w konkursie kuratoryjnym 2014
Dodany dnia16 sierpnia 2017 |przez admin

Michał Sroka – uczeń klasy VIa, w roku szkolnym 2013/2014 uczestniczył w Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Konkurs składał się z trzech etapów. Uczestniczyli w nich najzdolniejsi uczniowie szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

Wojewódzka Komisja Konkursowa przyznała Michałowi Sroce tytuł laureata w Konkursie z Języka Polskiego. 12 czerwca 2014 roku w sali konferencyjnej hotelu „Rzeszów” odebrał on list gratulacyjny z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Wojewody.

Michał Sroka – posiada zdolności humanistyczne. Próbuje swoich sił w pisaniu wierszy, opowiadań i dramatów historycznych. Jego prace cechuje wysoka poprawność ortograficzna, dlatego wielokrotnie zwyciężył w Miejskim Konkursie Ortograficznym „Corrida”. Posiada ogromną motywację do realizacji swoich celów, zdobywania sukcesów, jest obowiązkowy i wytrwały.

Uczeń przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem pani Marzeny Orzelskiej – Witkowskiej – nauczycielki języka polskiego.