Sukcesy naszych uczniów w konkursie „Z ekologią na Ty”.
Sukcesy naszych uczniów w konkursie „Z ekologią na Ty”.
Dodany dnia21 listopada 2018 |przez admin

8 listopada 2018 roku nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w konkursie pod hasłem  „Z ekologią na Ty” organizowanego przez Miejsce Centrum Kultury w Leżajsku. Jego celem jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej oraz kształtowanie prawidłowych postaw związanych z ochroną środowiska. Akcja zachęca dzieci i młodzieży do tworzenia trwałych nawyków i zachować ekologicznego stylu życia w domu, szkole i najbliższym otoczeniu.

Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w każdą z kategorii konkursu i zajęli wysokie miejsca. 15 listopada nastąpiło uroczyste wręczenie nagród przez panią Beatę Jodkowską, panią Iwonę Tofilską oraz pana Franciszka Andresa, który poprowadził również wykład ph. „Z ekologią na Ty”.

Finalistami konkursu plastycznego na rysunek wraz z krótką rymowanką ekologiczną dla uczniów klas I – III zostali Steliga Emilia kl. IIc oraz Serafin Kacper kl. IIa.

Finalistami konkursu plastycznego na plakat „Z ekologią na Ty” dla uczniów klas IV – VIII zostały Sanakiewicz Kamila oraz Karasińska Ilona z klasy IVb

Konkurs obejmował również turniej wiedzy z zakresu ochrony środowiska w dwóch kategoriach:

– dla klas V – VI – laureatem został Bartosz Lemiech kl. VI c, finalistami zostali Karolina Jurkowska kl. VI a i Karol Marzęciak kl. VI b, wyróżnienia zdobyli Aleksandra Kumięga, Dominik Ner z klasy VI b oraz Michał Ćwika kl. V d;

– dla klas VII, VIII i III gimnazjum – laureatem został Wojciech Kosior kl. III a, finalistą został Buba Mikołaj kl. III d, wyróżnienia otrzymali Dominika Ćwiek kl. III d oraz Sara Lemańska kl. VIII a.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

J. Jakubek

https://www.sztafeta.pl/z-ekologia-sa-na-ty-2/