Święto Niepodległości
Święto Niepodległości
Dodany dnia22 listopada 2022 |przez Bernadetta Stawarz

09 listopada 2022 r. przedszkolaki z grupy Fioletowej naszego przedszkola odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Brzózie Królewskiej.

Nie była to jednak zwyczajna wizyta. Wraz z osobami, których większość pamięta czasy wojny dzieci uczciły 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez przedszkolaki. Pensjonariusze chętnie włączali się we wspólny śpiew znanych piosenek o tematyce wojennej i ludowej. Zdarzyło się, że niejednemu popłynęła łezka. Na zakończenie cała zgromadzona społeczność wspólnie odśpiewała hymn narodowy, a dzieci wręczyły wszystkim biało-czerwone chorągiewki.  Jak zawsze Pan Dyrektor DPS-u zadbał o poczęstunek dla swoich gości. Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki ofiarności Pana Jerzego Wańczyckiego, Prezesa Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” w Leżajsku, który pokrył koszty transportu naszych dzieci.

 

 

Pozostałe grupy naszego przedszkola również uczciły to ważne narodowe święto. 10 listopada starszaki z grup: Pomarańczowej, Zielonej i Żółtej przygotowały dla swoich młodszych kolegów piękną inscenizację, obrazującą odzyskanie niepodległości przez naszą Ojczyznę. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały  patriotyczne pieśni. Wszystkim  udzielił się podniosły i radosny nastrój tej chwili.

 

 

Obie uroczystości z pewnością były pouczającą lekcją historii. Dzięki udziałowi w tego typu spotkaniach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują poczucie przynależności narodowej oraz pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

LK