Szkolne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
Szkolne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
Dodany dnia10 maja 2017 |przez admin

Szkolne obchody 226-tej rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej i zarazem pierwszej w dziejach Europy konstytucji miały miejsce w leżajskiej „dwójce” 27 kwietnia 2017 roku. W trakcie okolicznościowej akademii przedstawiciele klas 6a, 6c, 4b i 3d, oraz dziewczęcy chór „Canti” zaprezentowali zgromadzonej w sali gimnastycznej publiczności widowisko słowno-muzyczne, które obejmowało odczytywanie historycznych danych, recytacje wierszy, scenki teatralne, śpiewanie pieśni i układ gimnastyczno-taneczny.

Koordynatorem wszystkich działań związanych z przygotowaniem patriotycznego programu artystycznego była p. Marzena Orzelska-Witkowska. Pomocą służyły jej: p. Barbara Kuczek, p. Piotr Domaradzki – sprawujący pieczę nad warstwą muzyczną; p. Ewelina Wysocka, p. Agnieszka Jarzyńska-Pacyniak – sprawujące pieczę nad warstwą scenograficzną; p. Lilianna Dziki – sprawująca pieczę nad warstwą choreograficzną.