29 kwietnia 2016 r. miały miejsce w SP 2 w Leżajsku szkolne obchody 225-tej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W trakcie okolicznościowej akademii przedstawiciele klas 6b, 6a, 5c i 5a oraz dziewczęcy chór „Canti” zaprezentowali zgromadzonej publiczności montaż słowno-muzyczny o patriotycznym charakterze, który obejmował odczytywanie informacji historycznych, recytacje wierszy, scenki teatralne, śpiewanie pieśni i układ gimnastyczno-taneczny.
Koordynatorem wszystkich działań związanych z przygotowaniem okolicznościowego widowiska była p. Marzena Orzelska-Witkowska. Pomocą służyły jej p. Barbara Kuczek (sprawująca pieczę nad warstwą muzyczną) oraz p. Małgorzata Czyż-Czerwonka (sprawująca pieczę nad warstwą scenograficzną).