Szkolny Dzień Profilaktyki w SP 2 w Leżajsku
Szkolny Dzień Profilaktyki w SP 2 w Leżajsku
Dodany dnia27 marca 2023 |przez Maria Motor

W dniu 23 marca w naszej szkole odbył  się Szkolny Dzień Profilaktyki.

Celem przedsięwzięcia jest: promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie zainteresowań problematyką prozdrowotną, upowszechnianie wiedzy na temat szkodliwości uzależnień, przeciwdziałanie uzależnieniom. Dzień ten był podsumowaniem programu „ Trzymaj Formę” w ramach którego wszystkie klasy 5-8 wzięły udział w warsztatach ze zdrowego żywienia, a koordynatorem i pomysłodowacą była p. Teresa Dydacka-Jarek..

Na uroczystości obecni byli :

Burmistrz Miasta Leżajsk- p.Ireneusz Stefański

  1. Małgorzata Mazur i p. Paulina Bigas – prowadzące warsztaty

oraz p. Michalina Bzdyra i p. Izabela Kamińska przedstawicielki SANEPiD-u w Leżajsku

 

-W ramach obchodów tego dnia odbył się quiz  wiedzy o zdrowym stylu życia, oraz konkurs rozpoznawania owoców i warzyw, w którym wzięły udział wszystkie klasy, a najlepszy wynik osiągnęła reprezentacja klasy 8b

– Odbył się również kiermasz zdrowych produktów, które zostały błyskawicznie zdegustowane przez uczniów a największą popularnością cieszyła się kalarepka, dla niektórych po raz pierwszy zjadana

– po raz pierwszy odbył się konkurs na zdrową potrawę .

Wygrał deser „ Leśny Mech” wykonany przez Igora Dunicza  ucznia klasy 7b i  zdrowe placki  ziemniaczane  wykonane przez Aleksandrę Tołpę uczennicę klasy 8b. Najlepsi  reprezentanci klas zostali  nagrodzeni atrakcyjnymi voucherami

-Rozstrzygnięty też został konkurs plastyczny pt.” Bezpieczny Internet”, „ Stop agresji”

I miejsce- Krupczak Wiktoria

II miejsce-Kuczek Lena

III miejsce- Stawarz Szymon

Wyróżnienie

Steliga Emilia

Czwal Marcel

– w konkursie literackim pod takim samym hasłem  wyróżnienia otrzymali:

Więcław Tomasz

Tokarz Pola

Flis Miłosz

Polańska Karolina

Siuśta Bartłomiej

 

Uczniowie na realizację projektu „ Trzymaj Formę” włożyli sporo pracy. Nie sposób jednak o wszystkim opowiedzieć, wszystkiego zaprezentować. Wszystkie działania miały na celu uświadomienie jak cenne jest nasze zdrowie i jak wiele zależy od nas samych.                                                                                                                                                                                             TDJ