Szkolny konkurs piosenki anglojęzycznej
Szkolny konkurs piosenki anglojęzycznej
Dodany dnia21 kwietnia 2017 |przez admin

12 kwietnia 2017 roku w leżajskiej „dwójce” odbyła się druga edycja imprezy szkolnej o nazwie „Konkurs Piosenki Anglojęzycznej”, powstałej z inicjatywy członków Zespołu Przedmiotowego Nauczycieli Języka Angielskiego. Jej nadrzędne cele obejmowały: wzbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego, popularyzację umiejętności wokalnych i językowych uczniów, propagowanie atrakcyjnych form i metod nauczania języka angielskiego.

Zmagania konkursowe przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych. Ogółem na scenie szkolnej sali gimnastycznej wystąpiło 7 solistów i duetów z klas 1-3 oraz 8 solistów i duetów z klas 4-6, zapowiadanych przez 2 konferansjerów z klasy 6b: Martynę Burek i Michała Kumięgę.

Zwycięzców imprezy wyłoniło jury w składzie: p. Bernadeta Grzywacz-Domagała (Przewodnicząca), p. Anna Szczawińska, p. Piotr Domaradzki, Amelia Welc (kl. 3d), Łukasz Sudoł (kl. 5b).

W kategorii wiekowej klas młodszych zwyciężyła Anna Działo (kl. 3c), która zaśpiewała piosenkę “Diamonds”. Na drugim miejscu uplasował się duet – Zuzanna Półtorak (kl. 2a), Lena Kiełbowicz (kl. 2d) – odtwórczynie piosenki “The show”, a na trzecim duet z klasy 2d – Zofia Gala, Karolina Tubiak – odtwórczynie piosenki “Do the spring dance”. Wyróżnienia uzyskali: duet – Karolina Hajduczka (kl. 2a), Paulina Hajduczka (przyszłoroczna pierwszoklasistka) – za wykonanie piosenki “Somewhere over the rainbow”; duet z klasy 3a – Zuzanna Naróg, Jakub Czubat – za wykonanie piosenki “Human”; Aleksandra Piechowska (kl. 3c) za wykonanie piosenki “Alone”; Dominika Stańko (kl. 3c) za wykonanie piosenki “Cool me down”.

Triumfatorami kategorii wiekowej klas starszych zostali ex-aequo: Amelia Adamska (kl. 5a), która zaśpiewała piosenkę “Magic symphony”; Jakub Kostka (kl. 6a), który zaśpiewał piosenkę “Let it be”. Na drugim miejscu uplasowali się ex-aequo: duet z klasy 6a – Julia Bzdoń, Aleksandra Rydzik – odtwórczynie piosenki “Let me love you”, Oliwia Ryczko (kl. 6c) – odtwórczyni piosenki “Say something”. Wyróżnienia uzyskali: duet z klasy 4c – Klaudia Niemczyk, Magdalena Rydzik – za wykonanie piosenki “Treat you better”; duet z klasy 6a – Natalia Kuźniar, Sara Lemańska – za wykonanie piosenki “Alone”; duet z klasy 6a – Aleksandra Jasion, Kinga Zygmunt – za wykonanie piosenki “The show”; duet z klasy 6c – Anna Kiełboń, Joanna Pliszka – za wykonanie piosenki “Just the way you are”.