Szkolny Zespół Taneczny
Szkolny Zespół Taneczny
Dodany dnia17 grudnia 2015 |przez admin

 

Szkolny Zespół Taneczny działa w naszej placówce nieprzerwanie od 2007 roku. Jest jedną z form spędzania wolnego czasu przeznaczoną dla uczniów klas 1-3. Powstał z inicjatywy p. Lidii Kucharskiej – wicedyrektora SP 2 w Leżajsku, która jednocześnie pełni w nim funkcję choreografa.

Zajęcia taneczne prowadzone są w trzech grupach wiekowych i ogółem uczestniczy w nich około 50 dzieci. Treningowe spotkania odbywają się systematycznie dwa lub trzy razy w tygodniu, a w miarę potrzeby częściej.

Nadrzędne cele tego edukacyjnego przedsięwzięcia obejmują: rozwijanie poczucia rytmu, kształtowanie słuchu muzycznego, doskonalenie koordynacji ruchowej i umiejętności współdziałania, wdrażanie prostych układów choreograficznych, kultywowanie tradycji  polskich tańców narodowych. W repertuarze zespołu znajdują się: polonez, krakowiak, poleczka.

Uczniowie z poszczególnych grup prezentowali efekty swej pracy podczas różnorodnych uroczystości i imprez odbywających się na terenie leżajskiej „dwójki”:

  • rok szk. 2007/08 i rok szk. 2008/09 – występy podczas dwóch edycji Święta Szkoły oraz podczas dwóch uroczystości zakończenia roku szkolnego
  • rok szk. 2009/10 – występy w programie artystycznym związanym z obchodami 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku oraz w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego
  • rok szk. 2010/11 – występ podczas sesji pedagogicznej międzynarodowego projektu realizowanego w ramach akcji Comenius
  • rok szk. 2011/12 – występy podczas ceremonii otwarcia nowej hali gimnastycznej oraz akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej i zakończenia roku szkolnego
  • rok szk. 2012/13 – występy w trakcie obchodów Dnia Edukacji Narodowej i Święta Szkoły oraz w trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego
  • rok szk. 2013/14 – występy podczas sesji pedagogicznej kolejnego międzynarodowego projektu realizowanego w ramach akcji Comenius, obchodów Dnia Edukacji Narodowej i Święta Szkoły, uroczystości zakończenia roku szkolnego
  • rok szk. 2014/15 – występy w programach artystycznych z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz zakończenia roku szkolnego
  • rok szk. 2015/16 – występy w trakcie obchodów Dnia Edukacji Narodowej  oraz inauguracji Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowych rozgrywkach szachowych