Udział naszych uczniów w „Dniu Odkrywców – Interaktywnym Pikniku Wiedzy” w Rzeszowie
Udział naszych uczniów w „Dniu Odkrywców – Interaktywnym Pikniku Wiedzy” w Rzeszowie
Dodany dnia11 czerwca 2019 |przez admin

8 czerwca 2019 uczniowie reprezentowali  naszą szkołę w 10  Interaktywnym Pikniku Wiedzy w Rzeszowie poprzez zorganizowanie dla odwiedzających stoiska z robotyki.  Uczniowie w składzie: Paweł Gałusza, Bartosz Różak, Sebastian Ślanda, Filip Fogiel  prezentowali roboty wykonane i zaprogramowane na zajęciach robotyki.

Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy to niezwykle edukacyjna przygoda popularyzująca naukę i technikę w formie plenerowej zabawy dla wszystkich małych i dużych odkrywców. Interaktywne pokazy i warsztaty z fizyki, chemii, robotyki, wzornictwa przemysłowego, awioniki, logistyki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii. Nie zabrakło też wysokich napięć, pokazów transformatorów Tesli, widowiskowych pojedynków wojów, zbrojnych czasów krucjat i rycerstwa epoki Grunwaldu. Dorobek naukowy i popularnonaukowy, projektowy i konstrukcyjny kół naukowych techników, szkół podstawowych, średnich i uczelni wyższych.

B. Leniart