Warsztaty kulinarne dla klas 6-tych za nami!
Warsztaty kulinarne dla klas 6-tych za nami!
Dodany dnia21 grudnia 2022 |przez Bernadetta Stawarz

W dniu 13 i 15 grudnia 2022 odbyły się kolejne warsztaty kulinarne dla klas szóstych w ramach projektu Trzymaj Formę – „Śniadanie Mistrzów”.

Warsztaty o tematyce „Jak przygotować zdrowy, energetyczny lunch-box do szkoły” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie mieli możliwość stworzyć własne posiłki m.in.  zdrowe ciasteczka owsiane, pełnoziarnistą kanapkę z pesto z soczewicy z rukolą, kiełkami. Owoce i suszone nasiona, orzechy też miały tam swój udział. Każdy uczestnik otrzymał lunch-boxa i tworzył własne kompozycje.

 

Organizatorzy przygotowali pełne wyposażenie stanowisk, zaopatrzyli je w świeże i naturalne składniki, z których uczniowie  mogli przygotować posiłki. Organizacja warsztatów miała na celu promowanie zdrowego gotowania i zachęcenie do tworzenia potraw samodzielnie lub wspólnie z rodzicami. Warsztaty to niezapomnienie przeżycie dla wszystkich uczestników. Pani dietetyk Małgorzata Mazur z radością i entuzjazmem przekazywała po raz kolejny uczniom swoją wiedzę i doświadczenie, a także udzielała cennych wskazówek, które mogą być wykorzystane w czasie codziennego gotowania dla swoich najbliższych.

 

TDJ