Wideokonferencja ze szkołą partnerską z Imoli
Wideokonferencja ze szkołą partnerską z Imoli
Dodany dnia9 maja 2016 |przez admin

22 marca 2012 roku miała miejsce kolejna międzynarodowa wideokonferencja przy użyciu internetowego komunikatora Skype, w której wzięli udział przedstawiciele społeczności szkolnej leżajskiej „dwójki”. Tym razem ich partnerami w „internetowym” spotkaniu była grupa uczniów z zespołu szkół  Istituto Comprensivo n.3, mającego swe siedziby we włoskiej miejscowości Imola i jej okolicach. Główne cele tego edukacyjnego przedsięwzięcia obejmowały pielęgnowanie i propagowanie przez młodych ludzi własnych tradycji narodowych oraz nabycie przez nich wiedzy o aspektach kulturowych reprezentatywnych dla innych nacji.

Tematyka wideokonferencji dotyczyła podobieństw i różnic w sposobie obchodzenia Wielkanocy we Włoszech i w Polsce. Reprezentujący naszą placówkę uczniowie z klas piątych i szóstych, nad którymi pieczę sprawowała p. Anna Szczawińska, omówili w języku angielskim najbardziej rozpowszechnione polskie tradycje wielkanocne. Do swych wypowiedzi dołączyli pokaz odpowiednich rekwizytów (palm wielkanocnych, pisanek, koszyczków ze święconką, kartek świątecznych)  – własnoręcznie wykonanych uprzednio przez członków Szkolnego Koła Plastycznego działającego pod kierownictwem p. Małgorzaty Czyż-Czerwonki. Ich zagraniczni rówieśnicy w podobny sposób przedstawili przykłady zwyczajów wielkanocnych charakterystycznych dla Włoch. Po zakończeniu tematycznych prezentacji nastał czas pytań i odpowiedzi. W tej części wideokonferencji uczniowie z obydwu szkół bardziej szczegółowo zapoznali się z takimi cechami obrzędowości związanej z Wielkanocą, które są unikalne dla danego obszaru.

W finałowej części spotkania obie uczniowskie grupy zaśpiewały kolejno swoje wersje popularnej beatlesowskiej piosenki ‘Hello, Goodbye’ (doboru utworu dokonano wspólnie kilka tygodni wcześniej) oraz złożono sobie wzajemnie życzenia świąteczne.


Zajęcia Szkolnego Koła Plastycznego – przygotowywanie kartek świątecznych


Zajęcia Szkolnego Koła Plastycznego – przygotowywanie palm wielkanocnych


 Zajęcia Szkolnego Koła Plastycznego – ekspozycja palmy wielkanocnej


 Zajęcia Koła Plastycznego – ekspozycja pisanek


 Wideokonferencja