Wideokonferencja ze szkołą partnerską z Pontevedry
Wideokonferencja ze szkołą partnerską z Pontevedry
Dodany dnia9 maja 2016 |przez admin

19 grudnia 2011 roku miała miejsce pierwsza z kilku zaplanowanych na drugi rok realizacji projektu wideokonferencji przy użyciu internetowego komunikatora Skype. Uczestniczyli w niej reprezentanci naszej szkoły oraz grupa ich rówieśników z partnerskiej placówki CEIP San Benito de Lérez, mającej swą siedzibę w hiszpańskim mieście Pontevedra. Nadrzędnym celem tego przedświątecznego spotkania było popularyzowanie wśród młodych ludzi pieśni związanych z Bożym Narodzeniem.

Uczniowie ze szkoły w Pontevedrze przedstawili trzy wersje słynnej amerykańskiej piosenki bożonarodzeniowej ‘The Little Drummer Boy’ („Mały dobosz”): instrumentalną; wokalno-instrumentalną z tekstem angielskim; wokalno-instrumentalną z tekstem hiszpańskim.

Reprezentujący leżajską „dwójkę” szkolny chór dziewczęcy pod kierownictwem p. Barbary Kuczek wykonał dwie spośród najbardziej znanych kolęd na świecie: „Cichą noc”/’Silent Night’ po polsku i angielsku; ‘Adeste Fideles’/„Przybądźcie wierni” w języku łacińskim i polskim.

Muzyczny standard ‘The Little Drummer Boy’ raz jeszcze pojawił się podczas wideokonferencji. Zaśpiewała go w języku angielskim społeczność uczniowska klasy 5c, nad którymi pieczę sprawowała p. Anna Szczawińska.

Zwieńczeniem międzyszkolnego spotkania były towarzyskie rozmowy prowadzone przez jego uczestników oraz wzajemne życzenia świąteczne.

Audiowizualna relacja z występu szkolnego chóru z SP 2 w Leżajsku podczas wideokonferencji jest dostępna na portalu internetowym YouTube (www.youtube.com/watch?v=cpgdCHi6KgQ).