Wideokonferencja ze szkołą partnerską ze Stoke-on-Trent
Wideokonferencja ze szkołą partnerską ze Stoke-on-Trent
Dodany dnia9 maja 2016 |przez admin

30  marca 2012 roku odbyła się ostatnia z cyklu trzech międzynarodowych wideokonferencji przy użyciu internetowego komunikatora Skype, w których uczestniczyli przedstawiciele klas 5-6 leżajskiej „dwójki”. Ich partnerami w tym „internetowym” spotkaniu byli uczniowie klasy piątej ze szkoły podstawowej St. Mary’s Catholic Primary School, mającej swą siedzibę w angielskiej miejscowości Stoke-on-Trent.

Wideokonferencja poruszała tematykę zbieżną z tą, która dominowała podczas wcześniejszego spotkania SP 2 z włoską placówką oświatową  – mianowicie dotyczyła podobieństw i różnic w sposobie obchodzenia Wielkanocy w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Przyświecały jej te same co uprzednio cele – pielęgnowanie i popularyzacja przez młodych ludzi własnych tradycji narodowych oraz poznawanie przez nich aspektów kulturowych reprezentatywnych dla innych nacji.

Biorący udział w wideokonferencji uczniowie z obu partnerskich szkół w trakcie merytorycznej pogadanki omówili w języku angielskim najbardziej charakterystyczne dla ich miejsca zamieszkania cechy obrzędowości wielkanocnej.  Swe wypowiedzi wzbogacili pokazami przygotowanych wcześniej ozdobnych rekwizytów (reprezentanci „dwójki” zademonstrowali swym brytyjskim kolegom wykonane na pozalekcyjnych zajęciach plastycznych palmy wielkanocne, pisanki, koszyczki ze święconką i kartki wielkanocne).

W ostatniej części międzyszkolnego spotkania jego uczestnicy prowadzili towarzyskie rozmowy – głównie na temat zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 –  oraz złożyli sobie wzajemnie życzenia świąteczne.

Nad grupą uczniów reprezentującą naszą szkołę w wideokonferencji z młodymi Brytyjczykami pieczę sprawowały p. Małgorzata Czyż-Czerwonka (opieka artystyczna) i p. Anna Szczawińska (opieka językowa).


 Zajęcia Szkolnego Koła Plastycznego – przygotowywanie palm wielkanocnych    


 Zajęcia Szkolnego Koła Plastycznego – ekspozycja kartek świątecznych


 Zajęcia Szkolnego Koła Plastycznego – ekspozycja pisanek


 Wideokonferencja