WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W BRZÓZIE KROLEWSKIEJ
WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W BRZÓZIE KROLEWSKIEJ
Dodany dnia12 listopada 2023 |przez Bernadetta Stawarz

10 listopada 2023 r. w przeddzień Święta Niepodległości  przedszkolaki z grupy Pomarańczowej naszego przedszkola pod opieką pani dyrektor Lidii Kucharskiej  oraz nauczycielek: Elżbiety Tomaszek, Teresy Małeckiej oraz pomocy wychowawczej Justyny Chmury odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Brzózie Królewskiej.

 

Podczas spotkania dzieci przedstawiły program artystyczny o treści patriotycznej ,,Dzisiaj wielka jest rocznica-11listopada’’. Zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Wspólnie  z pensjonariuszami odśpiewały Hymn Polski oraz pieśń żołnierską ,,Przybyli Ułani.” Duże wrażenie wywarł na wszystkich taniec ,,Polonez‘’, którym dzieci rozpoczęły występ oraz piosenka na zakończenie ,,Jesteśmy Polką i Polakiem’’. Na pożegnanie dzieci wręczyły pensjonariuszom i pracownikom biało-czerwone chorągiewki. Przedszkolaki spotkały się z cudownym przyjęciem, a  w nagrodę za swój występ otrzymały słodkie upominki i zaproszenie do kolejnych odwiedzin.

 

Wizyta, zarówno dla nas jak i dla pensjonariuszy oraz opiekunów, była czymś niesamowitym. Dyrekcja placówki serdecznie podziękowała dzieciom, dyrektorce przedszkola i nauczycielkom za spotkanie oraz pamięć.

 

Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej uczą dzieci tolerancji, akceptacji, szacunku do osób starszych, a nasze przedszkolaki pielęgnują te wartości.

 

Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji, pracownikom i pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej za miłe przyjęcie.

 

                                                                                                               ET