Wizyta w Sali Edukacyjnej „Ognik” w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Sarzynie
Wizyta w Sali Edukacyjnej „Ognik” w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Sarzynie
Dodany dnia21 września 2023 |przez Bernadetta Stawarz

W dniu 18 września br. uczniowie klasy V B wraz z opiekunami p. Joanną Jakubek
i p. Anną Szczawińską odwiedzili Salę Edukacyjną „Ognik” w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Sarzynie.

 

Jest to interaktywna sala, gdzie przeszkoleni strażacy przekazują dzieciom wiedzę oraz informacje dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Podczas zajęć uczniowie poznali zasady ewakuacji z pomieszczeń zadymionych, sposoby działania sygnalizacji pożarowej i oświetlenia ewakuacyjnego. Dowiedzieli się również jak ustrzec się przed zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego. Uczyli się jak poprawnie zgłaszać  zdarzenia przez telefon. Wśród wielu atrakcji znalazło się m.in.: możliwość  przebrania się w strój prawdziwego strażaka, założenia hełmu, zobaczenia z bliska wozu oraz jego wyposażenia. Odbyły się również małe zawody w ubieraniu „prawdziwego” stroju strażackiego na czas.

 

 

Celem tych zajęć jest zmiana postaw dzieci i wzrost świadomości w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Dziękujemy strażakom za ciekawe przeprowadzenie zajęć o bezpieczeństwie.

 

 

Joanna Jakubek