Wycieczka klasy VIII b do Centrum Szkolenia Klas Mundurowych  w Nowej Sarzynie
Wycieczka klasy VIII b do Centrum Szkolenia Klas Mundurowych  w Nowej Sarzynie
Dodany dnia23 października 2023 |przez Maria Motor

 

Centrum Szkolenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie (CSKM), oferuje profesjonalne przygotowanie do podjęcia w przyszłości pracy w formacjach mundurowych .

W Polsce kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi, uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczęszcza do szkoły w mundurze, ucząc się w klasach o profilu mundurowym. Znaczna część klas mundurowych ma charakter wojskowy. Ich nauczyciele i opiekunowie uczą młodzież nie tylko podstaw żołnierskiego rzemiosła takich jak dyscyplina, musztra czy strzelanie, ale też we współpracy z jednostkami wojskowymi organizują szkolenia inżynieryjne, ogólnowojskowe czy specjalistyczne .

Takie CSKM jest także w Nowej Sarzynie i uczniowie klasy VIII b mieli możliwość na „własnej skórze” przekonać się jak w „ pigułce” wygląda takie szkolenie. Uczniowie zobaczyli jak wygląda apel poranny i odprawa, mogli samodzielnie pod okiem instruktorów spróbować rozłożyć i złożyć broń.  Odbyły się również zajęcia na strzelnicy laserowej i musztra. Całość wyjazdu zwieńczona został wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasy, która smakowała wyjątkowo po takich przeżyciach i w otoczeniu natury.

Bardzo dziękujemy p. Adrianowi Rauzie i Rafałowi Tulei za umożliwienie  i przeprowadzenie zajęć z młodzieżą.

Uczniowie klasy 8b i wychowawca klasy Teresa Dydacka-Jarek