WYCIECZKA NA POSTERUNEK POLICJI
WYCIECZKA NA POSTERUNEK POLICJI
Dodany dnia28 października 2023 |przez Bernadetta Stawarz

W poniedziałek  25.10.2023. przedszkolaki z grup Niebieskiej, Różowej i Czerwonej odwiedziły Komendę Policji w Leżajsku.

 

Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów. Dzieci zwiedziły pomieszczenia dla osób zatrzymanych, pokój oficera dyżurnego, technika kryminalistyki, a także pokój zespołu do spraw wykroczeń.

 

 

W czasie spotkania policjanci przypomnieli numery alarmowe i zasady dotyczące poruszania się po drogach oraz bezpiecznego zachowania w domu. Zaprezentowali policyjne radiowozy do transportu aresztantów, a także wozy patrolowe. Niezwykłą frajdą było oczywiście przebywanie dzieci w radiowozie. Włączone sygnalizatory dźwiękowe dodawały powagi całej sytuacji. Główną atrakcją był pokaz umiejętności „Dżiny” – psa służbowego. Funkcjonariusz opowiedział o swojej służbie, o tym jakie zadania wykonują policyjne czworonogi, a także przekazał najmłodszym ciekawe informacje na temat zwierząt, pełniących służbę w Policji. Te niecodzienne odwiedziny były dużym przeżyciem dla wszystkich przedszkolaków. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane słodkościami, a potem zrobiliśmy wspólne zdjęcie z  Policjantami.