WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ
WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ
Dodany dnia1 kwietnia 2023 |przez Bernadetta Stawarz

W ramach realizacji programu czytelniczego „Baśnie, bajki, bajeczki”, 22 marca dzieci z grupy „Zielonej” i „Żółtej” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Leżajsku.

 

Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z jej funkcjonowaniem oraz obejrzenie księgozbioru. Największym zaskoczeniem była ogromna ilość książek na półkach. Wszystkim dzieciom podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Podczas zajęć pani bibliotekarka opowiedziała o swojej pracy i przeczytała wybraną bajkę. Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki oraz odpowiadały na pytania związane z jej treścią. Sześciolatki  znakomicie sobie poradziły, a w  nagrodę otrzymały zakładki do książek.
Pani bibliotekarka zwróciła też uwagę na zasady korzystania z wypożyczalni. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.
Dzieci zobaczyły, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami i poznały księgozbiór z działu dziecięcego.

 

Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Super niespodzianką była wizyta jednego z bohaterów, Psiego Patrolu”- Chasa.

 

Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

 

LK