Wycieczka szkolna do Sanoka
Wycieczka szkolna do Sanoka
Dodany dnia27 października 2018 |przez admin

18 października klasy 3b i 3c pojechały na wycieczkę do Sanoka. Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Budownictwa Ludowego. Są różne lekcje , ale ta była niezwykła. W swojej wędrówce po skansenie zwiedziliśmy między innymi : gospodarstwo, szkołę, rynek galicyjski, dwór cerkiew i wiele innych zabytków architektury.

Później naszym celem było Muzeum Historyczne w Sanoku. Tu chcieliśmy zobaczyć  Galerię Zdzisława Beksińskiego i Galerię Sztuki Cerkiewnej z XII-XX. Dowiedzieliśmy się dużo o wspaniałym artyście i nauczyliśmy się patrzeć na piękne dzieła sztuki oraz odczytywać ich metaforyczne przesłania. Zobaczyliśmy również niezwykłe ikony oraz poznaliśmy proces tworzenia obrazów malowanych na desce.

Polecamy innym uczniom wizytę w tych miejscach. Naprawdę warto!