Wyjazd edukacyjny do wioski garncarskiej
Wyjazd edukacyjny do wioski garncarskiej
Dodany dnia7 czerwca 2018 |przez Jerzy Świta

W dniu 29 maja 2018 roku wychowawcy Świetlicy szkolnej zorganizowali wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do wioski garncarskiej w Łążku Garncarskim w okolicach Janowa Lubelskiego.

W ramach wycieczki dzieci miały okazję przejechać się regionalną kolejką wąskotorową oraz spróbować lepienia garnków u garncarza. Właściciel zagrody opowiadał uczniom o pochodzeniu gliny i jej zastosowaniu w gospodarstwie domowym. Uczniowie mogli obejrzeć wystawę naczyń glinianych i zakupić pamiątkowe dzbanuszki. Do atrakcji wyjazdu należały także zabawy i konkursy muzyczne: „The Vois of Poland po Łążkowsku”, spotkanie z zespołem „Wiocha” – śpiewy i tańce grupowe. Dużą radość sprawiły dzieciom zabawy zorganizowane w zagrodzie wiejskiej, w czasie których miło spędziły czas wśród kóz i królików oraz zapoznały się z zasadami opieki nad zwierzętami domowymi i gospodarskimi. Po przejażdżce bryczką i leśnym spacerze na uczniów czekała gorąca kiełbaska. Piękna pogoda, świeże powietrze, liczne atrakcje i miła atmosfera sprawiły, że humor dopisywał wszystkim uczestnikom.

Opiekunowie świetlicy szkolnej

Galeria zdjęć