Z hobbitem w drogę
Z hobbitem w drogę
Dodany dnia29 marca 2023 |przez Maria Motor

 

25 marca obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena.

 

Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society). W tym roku obchodziliśmy je już po raz dwudziesty. W tolkienowskim świecie data 25 marca to także święto, bo właśnie tego dnia przypada rocznica upadku Saurona i zakończenia wojny o Pierścień.

 

Z tej okazji w naszej szkole w dniu 24 marca 2023 r. odbyły się dwa konkursy.

 

W pierwszym udział wzięły klasy szóste. W ramach konkursu uczniowie musieli wykazać się znajomością lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz najważniejszych faktów z życia J.R.R. Tolkiena. Można stwierdzić, iż uczniowie wzięli sobie do serca słowa pisarza: „Mądry człowiek mówi tylko o tym, na czym się zna.” i rzetelnie przygotowali się do konkursu, czego dowodem były trafne odpowiedzi na pytania zadawane przez jury i publiczność.

 

W konkursie zwycięstwo odniosła klasa 6c reprezentowana przez Emilię Steligę i Tomasza Więcława.

 

Drugi konkurs był dedykowany dla wszystkich chętnych z klas 5 – 8 i polegał na pięknym przeczytaniu dowolnego fragmentu książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Ocenie podlegała technika czytania oraz środki artystycznego wyrazu.

 

W tym konkursie nagrody zdobyli:

 

1 miejsce Zuzanna Skwara kl.6c

 

2 miejsce Beniamin Łuszczak kl.7a

 

3 miejsce Stanisław Moturniak kl.7b

 

 

Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy i zapraszamy do ponownego udziału w przyszłym roku.

 

 

EW, MM.