Zgodnie z tradycją …
Zgodnie z tradycją …
Dodany dnia11 czerwca 2019 |przez admin

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas trzecich gimnazjum, w dniach 29 maja i 4 czerwca  wzięli udział w jednodniowym wyjeździe do Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego Majdanek w  Lublinie. W tym roku także uczniowie klas ósmych 14 maja zapoczątkowali kontynuację tej pouczającej lekcji historii. Pod kierunkiem przewodnika zwiedzili Muzeum Obozu Koncentracyjnego w Majdanku. Przez ponad 2,5 godziny oglądali obiekty i eksponaty muzealne. Z uwagą słuchali wykładu oprowadzającego. Byli zainteresowani, a niekiedy wstrząśnięci tym co działo się na terenie obozu koncentracyjnego podczas II wojny światowej. Była to wspaniała, żywa lekcja historii.

Następnie pojechaliśmy na obiad i spacer po lubelskiej starówce.

Wróciliśmy do Leżajska w godzinach wieczornych. Wyjazd dostarczył wielu emocji i refleksji uczniom i nauczycielom. Wszyscy uznali wyjazd za ciekawy i kształcący. Nasza młodzież wykazała się wysokim poziomem kultury osobistej.

Mam nadzieję, że tradycja zwiedzania muzeum będzie kontynuowana przez kolejne roczniki klas ósmych.

  Wiesława Stangenberg