ZŁOTY KAMERTON ORAZ NAGRODA SPECJALNA MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CHÓRÓW A CAPPELLA DZIECI I MŁODZIEŻY W BYDGOSZCZY DLA CHÓRU CANTIAMO POD BATUTĄ BARBARY KUCZEK
ZŁOTY KAMERTON ORAZ NAGRODA SPECJALNA MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CHÓRÓW A CAPPELLA DZIECI I MŁODZIEŻY W BYDGOSZCZY DLA CHÓRU CANTIAMO POD BATUTĄ BARBARY KUCZEK
Dodany dnia23 czerwca 2023 |przez Bernadetta Stawarz

W dniach 16 – 18 czerwca 2023 roku w Filharmonii Pomorskiej odbył się 41 Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży.

 

Harmonogram tego konkursu jest bardzo napięty. W tym roku warsztaty twórcze odbyły się w Pałacu Młodzieży w piątek oraz w sobotę w Filharmonii Pomorskiej. Prowadził je wspaniały dyrygent Markus Detterbeck, które zakończyły się występem przed Filharmonią Pomorską. W sobotę odbyły się przesłuchania konkursowe.

 

Chór Cantiamo miał zaszczyt rozpocząć konkurs „Ogólnopolskim Hymnem Chórów a Cappella”. Jak co roku konkurs zakończył się pięknym koncertem galowym, na którym dumnie powiewała flaga Leżajska, Chór Cantiamo pod batuta Barbary Kuczek wyśpiewał Złoty Kamerton oraz Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego.

 

BK